Velodrom v Prešove sa v týchto dňoch stane dejiskom medzinárodného podujatia. Jeho význam priblížil odborný referent Referátu školstva, mládeže a športu mesta Prešov. „ 31.júla až 1.augusta, najbližší víkend, sa uskutoční 4. ročník GRAND PRIX PREŠOV na prešovskom velodróme. Sú to vlastne medzinárodné  cyklistické preteky, jazdí sa teda na dráhe. Myslím si, že v rámci cyklistiky je to významné podujatie  pretože v minulosti sa súťažilo práve o Tokio. Jazdci ktorí sa zúčastnili získali body v tej kvalifikácii, aby sa neskôr mohli kvalifikovať na olympiádu do Tokia. Tohto roku už Tokio prebieha, ale jazdci súťažia v tých svojich súťažiach ďalej a aj tento rok bude mať GRAND PRIX Prešov medzinárodné zastúpenie. Predbežne pár dní pred GRAND PRIX vieme povedať, že sa prihlásili jazdci z 12-tich krajín, dokonca sú tam aj také nazvem to exotické krajiny tento rok ako Alžírsko, je tam pretekárka z Laosu. Takže dúfame, že to dodá ešte väčšiu váhu daným pretekom,“ ozrejmil Michal Semančík, referent Referátu školstva, mládeźe a športu mesta Prešov.

Počas dvoch dní čaká návštevníkov nabitý program troch olympijskych disciplín (Omnium, Madison, stíhacie preteky jednotlivcov), Scratch a bodovacie preteky. „ Chcel by som pozvať ľudí , lebo je to zaujímavá podívaná tie preteky. V cyklistike máme aspoň my na Slovensku najradšej tie finiše, teda keď sa finišuje do cieľa, keď sa rozhoduje na páske a sú tam tesné finiše, bojuje sa o prvenstvo. Toto na dráhovej cyklistike sa stane niekoľkokrát v priebehu dňa. Lebo tam je to o tom, že jazdci nejakým spôsobom krúžia a získavajú stále body, keď najlepšie skončia na tej páske,“ dodal Michal Semančík, referent Referátu školstva, mládeźe a športu mesta Prešov.

„Pre všetkých nadšencov cyklistiky máme veľmi dobrú správu, pretože okrem samotných prestížnych  pretekov GRAND PRIX Prešov sa v tom istom čase na prešovskom cyklistickom velodróme uskutočnia aj Majstrovstvá SR v dráhovej cyklistike v kategóriách mužov, žien a taktiež juniorov a junioriek. Všetkých Prešovčanov na toto podujatie srdečne pozývame. Vstup je voľný a okrem samotnej cyklistiky sa určite môžu návštevníci tešiť aj na kultúrny program a občerstvenie,“ avizoval Mgr. Vladimír Tomek, hovorca mesta Prešov.

Časový harmonogram pretekov sa môže pozmeniť zmenou počasia, nakoľko na mokrej dráhe sa preteky konať nemôžu.

redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Bc. Michal Ondrik
video
play-sharp-fill
1 115 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.