Koniec mesiaca júl priniesol aj 28. zasadnutie MsZ v Prešove. Program samotného zastupiteľstva priblížil 1.viceprimátor mesta Prešov. “Na základe schváleného programu rokovania mestského zastupiteľstva mesta Prešov mestské zastupiteľstvo rokovalo o troch dôležitých a vážnych bodoch. V prvom rade išlo o nákup akcií obchodnej spoločnosti 1.FC Tatran, a.s. , následne MsZ rokovalo o zmene rozpočtu a ako tretí bod bol návrh na zmenu zakladateľskej listiny spoločnosti PREŠOV REAL, s.r.o. Mesto Prešov schválilo kúpu 100 kusov akcií od väčšinového vlastníka spoločnosti FC TATRAN, t.j. Spoločnosť Futbal Tatran, s.r.o a takisto aj 5kusov akcií od minoritného vlastníka spoločnosti JUST, na základe čoho sa mesto Prešov má stať 100-percentným vlastníkom spoločnosti 1.FC TATRAN, a.s,“ ozrejmil JUDr. Vladimír Feľbaba, 1.viceprimátor mesta Prešov.

Schváleniu samotného uznesenia na online rokovaní MsZ predchádzali aktívne rokovania. Tentokrát poslanci schválili uznesenie aj s viacerými podmienkami zabezpečenia v prípade skrytých záväzkov aj s prípadnou možnosťou odstúpenia od zmluvy. Mesto Prešov sa tak stáva 100-percentným vlastníkom spoločnosti 1.FC TATRAN, a. s. „V súčastnosti je už uznesenie riadne platné a následne dôjde k procesovaniu ďalších krokov, čo sa týka nákupu podielu v danej obchodnej spoločnosti. Zároveň MsZ schválilo uznesenie, na základe ktorého sa nominovali noví členovia predstavenstva a zároveň aj dozornej rady spoločnosti 1.FC TATRAN, a.s,“ avizoval JUDr. Vladimír Feľbaba, 1.viceprimátor mesta Prešov.

Novými členmi predstavenstva spoločnosti 1.FC TATRAN, a.s. sa stali Ľuboš Micheľ, Stanislav Šesták, ktorý vedie tím aj ako tréner a ďalšie futbalové osobnosti. Schválená zmena mestského rozpočtu spojená s financovaním kúpy akcií spoločnosti 1.FC TATRAN, a.s. vo výške 350 – tisíc eur bude čerpaná z rezervného fondu. „V rámci bodu Návrh na zmenu rozpočtu MsZ zároveň aj prijalo uznesenie v zmysle, ktorého sa vyčlenili peniaze na nákup spoločnosti 1.FC TATRAN, a.s a zároveň sa vyčlenili peniaze aj na návštevu Svätého otca, ktorý tu má prísť v septembri ku nám, do Prešova, a zároveň sa vyčlenili peniaze aj na správu pre spoločnosť PREŠOV REAL, s.r.o v súvislosti s prevádzkovaním zimného štadióna. V neposlednom rade sme sa zaoberali aj zmenou zakladateľskej listiny spoločnosti PREŠOV REAL, s.r.o. Táto zmena bola dôležitá hlavne z toho titulu, že sme potrebovali dať ako predmet podnikania aj prevádzkovanie štadiónov, čo MsZ aj svojim uznesením schválilo, ” konkretizoval JUDr. Vladimír Feľbaba, 1. viceprimátor mesta Prešov.

Schválením návrhu na zmenu zakladateľskej listiny obchodnej spoločnosti PREŠOV REAL, s. r. o má daná spoločnosť dočasné oprávnenie na prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekreáciu. Preberá tak starostlivosť o prevádzkovanie zimného štadióna ICE Aréna Prešov. Mesto Prešov bude hľadať nového správcu.

 
redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Bc. Michal Ondrik
video
play-sharp-fill
1 468 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.