S obnovou verejného priestranstva v danej lokalite prichádzajú aj inovatívne prvky, ktorých cieľom je zvýšiť bezpečnosť, posilniť ekologickú stabilitu a zavádzať postupy udržateľného hospodárenia so zrážkovými vodami. Pribudnú aj nové parkovacie miesta. „Revitalizácia verejného priestranstva na Slánskej ulici v Prešove zahŕňa najmä výsadbu zelene, ale aj umiestnenie osviežovacích prvkov, prvkov drobnej architektúry, rekonštrukciu lávok a taktiež výstavbu spevnených plôch,“ konkretizovala Mgr. Lenka Šitárová, odborná referentka Kancelárie primátora mesta Prešov. „V rámci revitalizácie verejného priestranstva na ulici Slánskej sa počíta s výsadbou zelene, osadením nových lavičiek ako oddychová zóna, osadenie odpadkových košov, momentálne sa realizuje mlátový chodník, majú pribudnúť okrasné kríky, zrekonštruujú sa lávky  a bude nové verejné osvetlenie. Pevne verím, že sa podarí zrealizovať aj vyčistenie potoku Šebastovka, keďže niekoľko sedení už aj priamo na tvare miesta prebehlo s Povodím Bodvy a Hornádu, a verím, že do konca roka sa podarí zrealizovať aj vyčistenie tohto potoka a budeme si môcť všetci Šebastovčania a nielen oni samozrejme, plne užívať tento verejný priestor,“ avizoval Mgr. Pavol Neupauer, 2.viceprimátor mesta Prešov.

Stavebné úpravy spojené s revitalizáciou verejného priestranstva v danej lokalite realizuje firma Mion Building Company s.r.o. „Čo sa týka verejného osvetlenia, jedná sa skôr o výmenu samotných ako takých za úspornejšie a výkonnejšie. Sadové úpravy samozrejme, nejaký výrez stromov, ktoré sú už vyznačené a nejaká dosadba nových krovín a stromov,“ uviedol Vladimír Kasprišin, vedúci stavby.„Na realizáciu tohto projektu získalo mesto Prešov finančné prostriedky z Európskeho fondu regionálneho rozvoja vrámci Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP),“ dodala Mgr. Lenka Šitárová, odborná referentka Kancelárie primátora mesta Prešov. Celkový rozpočet projektu je viac ako 354-tisíc Eur. Mesto Prešov sa na realizácii projektu bude podieľať 5-percentným spolufinancovaním.

redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Bc. Michal Ondrik
video
play-sharp-fill
1 632 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.