Zlepšujúca sa epidemiologická situácia umožňuje otvorenie letných terás. Obyvatelia mesta Prešov môžu opäť navštíviť obľúbené prevádzky. Prešovská radnica je pripravená opäť podať pomocnú ruku všetkým majiteľom a prevádzkovateľom letných terás.

„Vzhľadom k tomu, že už rok trvajú pandemické obmedzenia viac-menej v nezmenej podobe, tak sme sa aj tento rok rozhodli pristúpiť k podpore miestnych gastro prevádzok a to tým, že im bude odpustený poplatok za záber verejného priestranstva.“ Uviedla Ing. Andrea Turčanová, primátorka mesta Prešov.

Pri umiestnení sezónnych letných exteriérových sedení a terás pre letnú sezónu 2021 je potrebné požiadať o povolenie v Centrálnej pamiatkovej zóne – Krajský pamiatkový úrad v Prešove a MsÚ Prešov. Vedenie mesta ozrejmilo dĺžku obdobia odpustenia poplatku za ich umiestnenie. ,,Nevieme ako to, teda bude vyzerať s ďalšími pandemickými opatreniami, ale zatiaľ uvažujeme o celej letnej sezóne.“ Konkretizovala Ing. Andrea Turčanová, primátorka mesta Prešov.

Mesto Prešov oznamuje všetkým záujemcom o umiestnenie sezónnych letných exteriérových sedení a terás pre poskytovanie služieb občanom a návštevníkom mesta Prešov pre letnú   sezónu 2021, aby žiadosť bola podaná minimálne 30 dní pred požadovaným termínom užívania verejného priestranstva. Žiadosť o povolenie je možne podať prostredníctvom Kancelárie prvého kontaktu na Jarkovej ulici 26 v Prešove, resp. elektronicky. K žiadosti je potrebné priložiť požadované podklady. Formulár žiadosti sa nachádza na web stránke mesta Prešov.

 
redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Michal Ondrik
video
play-sharp-fill
1 605 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.