Vedenie mesta a mestskí poslanci odsúhlasili v rámci 23.zasadnutia mestského zastupiteľstva jednotný poplatok sa umiestnenie dieťaťa v materskej škole v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov.

Vzhľadom na prijaté legislatívne zmeny súvisiace s predprimárnym vzdelávaním detí, ktoré vstúpili do platnosti od januára tohto roka a taktiež aj vzhľadom na pretrvávajúcu mimoriadnu situáciu a núdzový stav mesto Prešov pripravilo návrh nového VZN, ktoré upravuje výšku poplatku za umiestnenie dieťaťa v materských školách“ konkretizoval Mgr. Vladimír Tomek, hovorca mesta Prešov.

Informovali sme sa, ako sa zmeny týkajúce sa jednotného poplatku za umiestnenie dieťaťa v materskej škole dotknú samotných zariadení? „Rodičia sa môžu len potešiť. Všetky deti majú šancu sa dostať do materskej školy v rámci mesta Prešov. Ten zjednotený poplatok dáva rovnoprávnosť rodičom.“ Uviedla PaedDr. Renáta Gumanová, riaditeľka MŠ Bajkalská. „Doteraz bola výška poplatku diferencovaná, tzn. Že iný poplatok platili rodičia za deti, ktoré boli do troch rokov, iný poplatok za deti, ktoré boli staršie, ako tri roky. Pričom sa ešte diferencoval tento poplatok pri starších deťoch aj podľa trvalého pobytu dieťaťa. Po novom od 01.05.2021 vstúpi do platnosti už schválené VZN, ktoré schválilo MsZ, tzn. Že rodičia od 01.05.2021 budú platiť jednotnú sumu, a to 20 Eur mesačne za umiestnenie dieťaťa v ktorejkoľvek prešovskej materskej škôlke a bez ohľadu na jeho vek alebo bez ohľadu na to, kde má dieťa trvalý pobyt.“ Ozrejmil Mgr. Vladimír Tomek, hovorca mesta Prešov.

Zmeny v poplatkoch za umiestnenie dieťaťa do predškolského zariadenia sa dotknú aj pobytu dieťaťa v materskej škole počas letných prázdnin. „Počas letných mesiacov bude platiť rodič 10 percent zo životného minima, tzn. V prepočte 2 Eurá za jeden deň pobytu v materskej škole.“ Informovala PaedDr. Renáta Gumanová, riaditeľka MŠ Bajkalská.

 
redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Michal Ondrik
video
play-sharp-fill
1 117 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.