Výsledok vyšetrovania tímu NAKA spojený s mimoriadnymi udalosťami na Mukačevskej ulici. Vedenie mesta Prešov zorganizovalo tlačovú besedu v súvislosti so záchrannými prácami na Mukačvskej ulici. Mimoriadne udalosti zo 6.decembra 2019 sa stali aj predmetom mnohých šetrení. Výsledok takmer ročného vyšetrovania tímu NAKA prednieslo vedenie mesta.

„Takto pred rokom iní dvaja páni zvolali tlačovku, kde očiernili mesto. My sme od začiatku tvrdili, že ich obvinenia sa nezakladajú na pravde. Keďže dnes už s istotou môžeme povedať, že takto to vyhodnotila aj NAKA, tak sme sa rozhodli zorganizovať tlačovku a povedať to takto verejne. Ja by som upriamila pozornosť najmä na záver správy, kde vyšetrovateľ konštatuje to, že zodpovedné orgány konajúce v mene mesta Prešov podľa zadovážených dôkazov postupovali tak, aby vzhľadom na vzniknutú situáciu a vzhľadom na okolnosti celého prípadu demolácie bytového domu postupovali pri spravovani cudzieho majetku, čo najhospodárnejšie a nespôsobili tak škody na cudzom majetku.“ Uviedla Ing. Andrea Turčanová, primátorka mesta Prešov.

Záznam z celej tlačovky
video
play-sharp-fill

Zaujalo nás, ako vyšetrovateľ vyhodnotil tvrdenia spoločnosti Slovak assistance s.r.o, ktorá tvrdila, že pracovník mesta im povedal, že je zbytočné sa hlásiť do súťaže a aký mal postoj vyšetrovateľ k danej firme a k jeho ponuke? „Všetko je to predmetom tlačovej správy, kde zástupcu tejto spoločnosti vyšetovateľ predvolal. Zo zápisu vysvitlo, že zástupca spoločnosti sa opakovane nezúčastnil predvolania na výsluch, musela mu byť udelená pokuta. Potom sa zúčastnil, no mal veľmi vážne rozpory vo svojej výpovedi, v ktorej prvýkrát tvrdil, ako bolo medializované, že ponúka za demolačné práce sumu 400 000eur. Vyšetrovateľovi tvrdil, že 450 000eur. Keď vyšetrovateľ žiadal predložiť rozpočet, ako dospelo k tejto sume, žiaden taký rozpočet nebol. Nevedel ho predložiť. Keď sa ho následne vyšetrovateľ opýtal, ako je možné, že podpísal čestné prehlásenie na sumu 400 000, tak odpovedal, že on ho len podpísal. Pripravil ho pán poslanec MsZ.“ Konkretizovala Ing. Andrea Turčanová, primátorka mesta Prešov.

JUDr. Vladimír Feľbaba, 1.viceprimátor mesta Prešov, avizoval: „nakoľko máme novú situáciu, nové uznesenie, budeme zvažovať právne kroky aj na ochranu a obranu dobrého mena mesta Prešov.“

 
redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Michal Ondrik
video
play-sharp-fill
7 158 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.