Na prešovskom zimnom štadióne pribudnú nové sedačky. V týchto dňoch prebiehajú na pôde ICE Arény v Prešove technické merania spojené s výrobou a následným osádzaním nových sedačiek. „Mesto Prešov už podpísalo zmluvu na dodanie a montáž sedačiek na novozrekonštruovanom zimnom štadióne. Pôjde o veľmi dôležitú súčasť dovybavenia hokejovej haly, ktorá je nevyhnutná k úspešnému štartu hokejovej extraligy v tomto roku, teda v sezóne 2021/2022. Pôjde približne o 3 700 sedadiel, ktoré by mali byť nainštalovane na štadióne už začiatkom jesene, teda tak, aby bol plynulý aj štart samotnej extraligy,“ uviedol Mgr. Vladimír Tomek, hovorca mesta Prešov.

Dané merania súvisia s druhou etapou rekonštrukcie štadióna. „Dnes sme zahájili prípravnú fázu, oficiálne sme dostali zmluvu od mesta Prešov. V zmluve sa píše, že maximálny termín plnenia je 5 mesiacov, ale my veríme,že to bude oveľa skôr. Našou ambíciou je dodať to do troch mesiacov. Presný dátum bude určený spôsobom výroby, resp. termínom výroby a navážaním sedadiel, pretože je to veľké množstvo, niekoľko kamiónov. Prísun bude postupný a mesto bude určite informované a bude pripravený harmonogram, kedy by sme chceli začať,“ avizoval Ing. Jozef Višňovský, konateľ spoločnosti PESMENPOL spol. s.r.o.

Konateľ spoločnosti PESMENPOL spol. s.r.o, ktorá je dodávateľom sedadiel ozrejmil ich farebný dizajn i diverznosť v jednotlivých sektoroch. „Farba ostala určite tmavočervená. Sú tu tri kategórie sedačiek. Tie základné, tých je najviac, sú osadené po celom štadióne. Potom je to kategória cca 40 ks v blízkosti VIP a samotné VIP, ktorá bude mať 16 ks priamo v danom sektore,“ uviedol Ing. Jozef Višňovský, konateľ spoločnosti PESMENPOL spol. s.r.o.

Financovanie danej investície prebehlo formou spolupráce, ktorú konkretizovalo vedenie mesta. „Celková cena za montáž sedadiel na zimnom štadióne je viac ako 370 000 Eur, pričom na časť z tejto sumy získalo mesto Prešov dotáciu z PSK, a to v objeme 175 000 Eur,“ dodal Mgr. Vladimír Tomek, hovorca mesta Prešov.

redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Michal Ondrik
video
play-sharp-fill
2 169 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.