Dopravný podnik mesta Prešov spustil novú autobusovú linku, ktorá od 21.10.2021 obsluhuje celý areál Fakultnej nemocnice v Prešove. Autobusová linka s číslom 20 je prvou linkou MHD, ktorá zachádza priamo k prešovskej nemocnici, a preto si vyslúžila aj špeciálne pomenovanie „Špitáľska mapka.“„Sama som veľa rokov o tom snívala a hľadala podporu s predchádzajúcim vedením nemocnice o tom, aby sme takúto mapku zriadili. Zlyhávalo to naozaj na šírkových parametroch ciest a na tom, že bolo treba zriadiť zastávky a pod. Ale je to požiadavka, teda nie len moja, ale hlavne starších ľudí alebo ľudí, ktorí sú imobilní. Stále sú odkázaní na svojich príbuzných alebo na taxíky. Vidíte, že je tu problém s parkovaním. Je tu 600 parkovacích miest, ale potreba je ďaleko väčšia. Len zamestnancov je tu viac, ako 2 000 a denne niekoľko tisíc pacientov navštevuje túto nemocnicu. Práve, preto sme chceli taký malý linkový spoj, ktorý by mal viacero zastávok, podarilo sa to. Dnes sme absolvovali spoločne prvú, premiérovú jazdu špitaľskej mapky a týmto pozývam všetkých Prešovčanov aj mimoprešovčanov, aby ju využili,“ avizovala Ing. Andrea Turčanová, primátorka mesta Prešov.

Takzvaná „špitáľska mapka“ bude premávať počas pracovných dní po okružnej trase Trojica – Na hlavnej – Grešova – RÚVZ – Onkologický pavilón – Monoblok – Interné oddelenie – Pediatria – Vajanského – Trojica. „Urobili sa niektoré jednosmerky, zmenili sa niektoré parkoviská a myslím, že to dielo sa podarilo. Jeden z tých dôvodov bol aj ten, aby sme uľahčili parkovanie v nemocnici a verím, že sa to podarí, že aspoň časť ľudí pristúpi na to, teda nebudú chodiť autom, ale pohodlne sa dovezú, vidíte, tu, rovno pred internistický alebo chirurgický monoblok. Pri vstupe je kamera, ktorá sníma ŠPZ autobusu a pustí ho do areálu,“ ozrejmil Ing. Ľubomír Šarník, riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Raimana v Prešove.

redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Bc. Michal Ondrik
video
play-sharp-fill
900 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.