V Ekoparku Holá hora sa počas prvých septembrových dní stretlo približne 600 seniorov. Mesto Prešov pre nich pripravilo zaujímavý kultúrny program a príjemné posedenie v prírodnom prostredí. „Organizátorom tohto podujatia je tradične mesto Prešov v zastúpení Odborom služieb občanov. Minulý rok kvôli pandemickým opatreniam sa žiaľ neuskutočnilo žiadne takéto hromadné podujatie a využívame to, že sme zelený okres. Nenechávame to na náhodu, takže trošku predčasne mesiac úcty k starším už v septembri. Máme tu zastúpených viacero seniorských združení. Samozrejme naše dve zariadenia pre seniorov, ale aj OZ, ktoré teda pracujú nie len so seniormi, ale aj so zdravotne znevýhodnenými občanmi.“ ozrejmila Ing. Andrea Turčanová, primátorka mesta Prešov.

Seniorov potešilo vystúpenie hudobnej skupiny Cimbalowka i seniorská diskotéka. Súčasťou podujatia boli aj stánky s handmade výrobkami z dielne seniorov i hendikepovaných občanov.„Sme radi, že sme mohli vyjsť medzi ľudí  a po druhé vyjsť do prírody, je to iné ako v uzavretom priestore, v nejakom divadle alebo v zariadení,“ uviedla sestra Petra, ZARIADENIE OPATROVATEĽSKEJ SLUŽBY Dóm sv. Kozmu a Damiána v Prešove. Mesto Prešov okrem toho pripravuje pre seniorov už teraz aj ďalšie prekvapenie v podobe spoločenského podujatia, ktoré sa uskutoční v prípade priaznivej epidemiologickej situácie.

Reakcie návštevníkov podujatia sú uvedené v reportáži.

redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Bc. Michal Ondrik
video
play-sharp-fill
1 196 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.