V týchto dňoch sa na zimnom štadióne ICE Aréna Prešov osádzajú nové sedačky. Dodávateľom je spoločnosť PESMENPOL, spol s.r.o, ktorá sa stala víťazom verejnej súťaže. „Musím v prvom rade pripomenúť to, že my sme začali verejné obstarávanie ešte v decembri minulého roka s tým, že plánované ukončenie malo byť do októbra. Teraz máme prísľub, teda, že do 15-teho septembra dodávateľ stiahne dodávateľ montáž, aby 15-teho septembra všetky sedadlá boli namontované. O extralige sa v zastupiteľstve rozhodlo až v apríly, teda až pred koncom súťaže na dodávku sedadiel a keďže tieto dve veci sa riešili samostatne, tak je ťažké zabezpečiť na exibičné zápasy, aby už sedadlá boli namontované. Skôr si myslím, že sme sa uponáhľali s extraligovými zápasmi a s exibičnými, lebo naozaj do začiatku sezóny, teda do konca septembra všetko bude urobené, štadión bude skolaudovaný,“ avizovala Ing. Andrea Turčanová, primátorka mesta Prešov.

Nové sedadlá musia spĺňať všetky certifikované bezpečnostné kritériá. Spoločným prvkom všetkých sedadiel bude akustická úprava zo spodnej strany sedáku. Celkovo idem o približne 3 700 sedadiel. „Je to náročná montáž. Treba si uvedomiť, že sme nie na novom štadióne, sme na štadióne, ktorý má viac ako 40 rokov. Takže tie podmienky pre tú montáž nie sú ideálne no a samozrejme toto nejakým spôsobom trošku aj predlžuje samotnú montáž tak, aby to naozaj bolo dobre urobené. Podľa nášho harmonogramu tak, ako sme ho prezentovali mestu Prešov resp. vedeniu na spoločnom stretnutí v podstate mesiac a pol dozadu veci, ktoré sa týkajú samotného klubu a ich harmonogramu zápasov my ovplyvniť nevieme, k tomu sa ani nebudem vyjadrovať. Každopádne ambícia, ktorú sme dali aj mestu, aby teda 16.9. mohla kolaudácia prebehnúť bez problémov, tak na tom trváme a všetko pre to urobíme, aby to tak bolo. Samozrejme keďže som Prešovčan, tak je aj našou ambíciou, aby teda diváci aj hokejisti mohli bez problémov začať sezónu, čiže je to hraničný termín, ktorý sme si dali aj my, aby diváci si mali kde sadnúť a aby ten zápas, keď sa nemýlim Banská Bystrica, mohol bez problémov byť uskutočnený,“ uviedol Ing. Jozef Višňovský, konateľ spoločnosti PESMENPOL, spol s.r.o.

redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Bc. Michal Ondrik
video
play-sharp-fill
1 016 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.