V polovici septembra navštívi metropolu Šariša Svätý Otec František. Táto návšteva so sebou prináša zmeny v doprave v meste Prešov, ktoré sa v týchto dňoch začínajú realizovať. „V súvislosti s plánovanou návštevou Svätého Otca Františka v našom meste sme pripravili mapu alebo taký plán záchytných parkovísk pre vodičov, ktorí pricestujú pri tejto príležitosti do Prešova. Samozrejme chceme predovšetkým apelovať na všetkých pútnikov, ktorí sa chcú zúčastniť liturgie so Svätým Otcom 14.9. 2021, aby využili predovšetkým verejnú dopravu,“ uviedol Mgr. Vladimír Tomek, hovorca mesta Prešov. Mesto Prešov je dôležitou dopravnou tepnou. Pre tak významnú návštevu budú v okolí hlavných dopravných ťahov pri vstupe do mesta vyčlenené záchytné parkoviská. „Pre vodičov, ktorí sa rozhodnú prísť na liturgiu so Svätým Otcom v Prešove predsa na svojom osobnom aute máme pripravenú mapu záchytných parkovísk, kde teda je určené podľa toho, z ktorého smeru vodiči prichádzajú, na ktoré záchytné parkovisko by sa teda mali nasmerovať. Dokopy je pripravených 4600 parkovacích miest,“ avizoval Mgr. Vladimír Tomek, hovorca mesta Prešov.

Návštevníci prichádzajúci do mesta Prešov môžu na parkovanie využiť vyhradené parkovacie zóny zreteľne farebne odlíšené podľa smeru príchodu do mesta. Pútnici prichádzajúci zo smeru Vranov nad Topľou, Kapušany, Bardejov, Giraltovce, Svidník, Medzilaborce a okolie môžu svoje vozidlá zaparkovať v priestoroch vyznačených na mape ružovou farbou – blízko vojenského letiska, ale aj v jednotlivých častiach Ľubotíc. Dané parkovacie zóny budú viditeľne označené aj na tvare miesta. Pútnici prichádzajúci so smeru Veľký Šariš, Sabinov a okolie budú môcť zaparkovať svoje vozidlá na vyhradenom parkovisku v meste Veľký Šariš alebo na vyznačených záchytných parkoviskách pre automobily v okolí Sídliska 3 vyznačených zelenou farbou. „Taktiež budú parkovacie kapacity zabezpečené na novo vybudovanom úseku diaľnice D1 PREŠOV-ZÁPAD, PREŠOV-JUH. Z jednej strany to  bude pre autobusy, z opačného smeru to bude pre autá. Práve tie podrobnosti si vedia ľudia nájsť na stránke mesta Prešov v sekcii Návšteva Pápeža, konkrétne na tej mape záchytných parkovísk,“ ozrejmil Mgr. Vladimír Tomek, hovorca mesta Prešov.

Je dobré dodržiavať ich a následne využiť bezplatnú kyvadlovú dopravu pre dojazd na miesto konania homílie vyznačené fialovou farbou.

redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Bc. Michal Ondrik

video
play-sharp-fill
927 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.