Ceny krátkodobého parkovania v modrom tarifnom pásme sa od 3.mája 2021 zmenia. Mesto Prešov pristupuje k úprave cenníka  s cieľom zefektívniť regulované parkovanie v jeho širšom centre. „Zmení   sa cena za hodinu  parkovania, ktorá bude v Zóne číslo 1 v rezidentskom pásme  80 centov/hodinu, pričom za 8 hodín státia to bude maximálna  platba  6,40 €  a v Zóne číslo 2 bude hodinová sadzba  50 centov/hodinu s maximálnou sadzbou 4,60 € za 8 hodín parkovania od 8.00 do 16.00 hod,“ reflektoval Mgr. Pavol Neupauer, 2.viceprimátor mesta Prešov.

Rezidentom, teda držiteľom rezidenčnej parkovacej karty v príslušných parkovacích zónach, sa môže stať iba osoba s trvalým bytom v meste Prešov. Obyvatelia s trvalým pobytom v meste Prešov, ktorí  bývajú v zóne regulovaného parkovania, môžu požiadať pre svoju návštevu aj o parkovaciu kartu návšteva zóny. „O túto kartu je možné požiadať cez formulár v  klientskom centre. Môžu o ňu požiadať rezidenti a po novom aj iní občania s trvalým pobytom v danej zóne, ktorí nemusia byť držiteľom motorového vozidla. Táto karta už nebude viazaná na rezidenta zóny, ale od 3.mája sa bude vydávať na konkrétny byt v danej zóne. Parkovné pre návštevu takéhoto bytu v zóne je stanovené na  20 centov za hodinu s maximálnou dennou sadzbou 2  eurá, ktorá sa bude uskutočňovať  cez aplikáciu eParkio. V rezidentskej zóne bude môcť  zaparkovať aj nerezident v čase od 08:00 do 16:00 za horeuvedený poplatok. Po 16-tej hodine musia návštevníci zóny uvoľniť tieto parkovacie  miesta pre rezidentov.“ Konkretizoval Mgr. Pavol Neupauer, 2.viceprimátor mesta Prešov.

Každá parkovacia zóna je prehľadne označená. Príslušné informačné tabule poskytujú všetky potrebné informácie spojené s parkovaním v danej parkovacej zóne.

 
redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Michal Ondrik
video
Please enable JavaScript
.fp-color-play{opacity:0.65;}.controlbutton{fill:#fff;}play-sharp-fill
1 654 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.