Školský rok 2021/2022 sa začal 2.septembra 2021 na 11 základných školách, 18 materských školách, 1 základnej škole s materskou školou, 3 základných umeleckých školách a ABC centre voľného času v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov. Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová otvorila nový školský rok na ZŠ Šrobárova, kde počas letných mesiacov prebiehala rekonštrukcia kuchyne v školskej jedálni. Do prešovských škôl nastúpilo spolu 2 628 škôlkarov (z toho 668 predškolákov) a 7 025 žiakov (z toho 821 prvákov a 57 žiakov prípravného ročníka). .„Dovoľte aj mne po krásnych slovách riaditeľa aspoň krátko sa vám prihovoriť a popriať vám naozaj pokojný, šťastný školský rok, ktorý bude predovšetkým naplnený stretnutiami a získavaním nových vedomostí. Pevne verím a dúfam, že tento školský rok bude iný a naozaj už nebudete musieť sedieť doma pri počítačoch, ale zažijete sociálne kontakty a vyučovanie priamo v školách medzi kamarátmi a so svojimi učiteľmi,“ zaželala žiakom Ing. Andrea Turčanová, primátorka mesta Prešov.

Otvorenie školského roka sa na jednej z prešovských základných škôl nieslo v o niečo slávnostnejšom duchu. Okrem svojich spolužiakov sa môžu žiaci i personál tešiť na vynovenú školskú kuchyňu. „Čo sa týka školskej kuchyne, v prvom rade by som chcem poďakovať mestu Prešov ako zriaďovateľovi za nemalé finančné prostriedky, ktoré sa investovali do kuchyne. Prakticky prerobila sa celá kuchyňa. Teraz už je to kuchyňa 21.storočia a doslova kuchárky sa tešia na prácu, tak verím, že sa to ukáže aj v kvalite stravy, ktorá ovšem tu bola vždy dobrá,“ ozrejmil Mgr. Ján Mačej, riaditeľ ZŠ Šrobárová. Nové vybavenie školskej kuchyne prispeje k pestrejšej strave a zdravšiemu vývinu žiakov. Neopomenú sa epidemiologické opatrenia.

„Ja som optimista a verím, že tento školský rok nebude kopírovať minulý školský rok a odučených dní na pôde školy bude oveľa vyšší. Verme tomu, že až sto percent. Sme pripravení samozrejme aj na prípady, keby nastali pozitívne prípady na škole, ale veríme, že našu školu to obíde a už sa teším na taký klasický školský rok. Možno, že som veľký optimista, ale verím  tomu,“ uviedol Mgr. Ján Mačej, riaditeľ ZŠ Šrobárová.

redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Bc. Michal Ondrik
video
play-sharp-fill
1 027 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.