Opýtali sme sa obyvateľov danej mestskej časti, čo by na budovách NS Opál zrekonštruovali oni? Všetci oslovení respondenti zhodne poukázali na nutnosť opravy predovšetkým vonkajšej fasády, a to najmä kvôli estetickejšiemu vzhľadu budovy. Tieto, ako aj ďalšie postrehy respondentov bývajúcich v danej mestskej časti prinášame v reportáži.

Aké zmeny čakajú budovy NS Opál priblížila vedúca odboru územného rozvoja, architektúry a výstavby „Mesto Prešov pripravilo projektovú dokumentáciu v minulých rokoch na renováciu a rekonštrukciu tohto nákupného centra. Súťaž prebiehala koncom minulého roka. Pristúpilo sa k podpisu zmluvy. Momentálne je stavenisko odovzdané a stavebné práce by mali začať každú chvíľu, čo nám len klimatické podmienky dovolia. Pri samotnej rekonštrukcii tu dôjde hlavne k úpravám stavebno-konštrukčných prvkov, čiže dôjde k zatepleniu budovy celého objektu obvodového plášťa ako aj strešných konštrukcií, k výmene okien a vonkajších dverí.

S tým súvisí aj nový bleskozvod, nové klampiarske prvky, aby sme dosiahli lepšie tepelno-technické vlastnosti tejto budovy. Ako som už povedala, zariadenie staveniska a stavenisko je odovzdané, tzn. len čo nám klimatické podmienky dovolia, stavebná firma nastúpi a začne realizovať stavebné práce. Verím, že budú ukončené ešte v tomto roku 2021, “ konkretizovala Ing. Alžbeta Pitoráková.

Mesto Prešov vyčlení na zveľadenie NS Opál viac ako 1 000 000 (jeden milión eur) z vlastného rozpočtu. Rekonštrukčné práce na daných objektoch bude vykonávať spoločnosť GMT development, s.r.o. Rekonštrukcia bude ukončená do konca roka 2021.

redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Michal Ondrik
video
play-sharp-fill
1 364 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.