Problémy s priechodnosťou cestnej komunikácie mestskej časti Kúty plánuje mesto Prešov vyriešiť ešte v roku 2021.

„Na cestnej komunikácii na ulici Kúty nie je vybudovaná zrážková kanalizácia, tým pádom dažďová voda nemá kam odtekať. V minulosti dažďová voda z tejto ulice odtekala cez záhrady do rieky Sekčov. Tieto záhrady a voľné plochy však v súčasnosti nahradili viaceré stavby a tým pádom sa tam voda zhromažďuje a nemá kam odísť,“ uviedol hovorca mesta Prešov Mgr. Vladimír Tomek.

Na dlhodobé problémy v lokalite Kúty upozorňuje aj Dobrovoľný hasičský zbor mesta Prešov: „Čo sa týka časti Kúty, naša činnosť spočívala v tom, že pri daždi, respektíve pri odmäku dochádzalo k zaplaveniu mestskej komunikácie, ktorá bola neprejazdná a tam sme pomocou našej techniky vodu odčerpávali. Problém na našej strane je ten, že naša technika je určená na záchranné práce, my nie sme schopní odčerpať tú vodu „do sucha“, ako sa hovorí. Čo sa týka našich výjazdov, za posledných sedem mesiacov sme v danej mestskej časti zasahovali celkovo šesťkrát. Vždy po daždi alebo po snehu sa vytvoril takzvaný bazén, a ten sme sa snažili odčerpať,“ ozrejmil Branislav Obal, veliteľ DHZM Prešov.

Podrobnejšie informácie spojené s vypracovanou projektovou dokumentáciou pripravovanej rekonštrukcie ulice Kúty poskytla vedúca odboru Územného rozvoja, architektúry a výstavby: „V prvej etape sa jedná o rekonštrukciu krytu vozovky, ale zároveň aj o rozšírenie vozovky na 5,5 m, čo sa týka šírkových pomerov, čiže ideme do odstránenia živičného povrchu alebo časti, kde je betónový povrch aj s dostavbou cca 0,5 m, aby sme dostali vyhovujúce šírkové pomery. V druhej časti sa jedná o šírkové pomery, ktoré sú aj vyhovujúce, ale je tam degradovaný živičný povrch, takže ide o výmenu asfaltového povrchu danej časti,“ konkretizovala Ing. Alžbeta Pitoráková

„Mesto Prešov preto pripravuje komplexnú rekonštrukciu tejto ulice v úseku cca 0,5 kilometra, pričom s realizáciou by sme chceli začať ešte v tomto roku. Všetko však bude závisieť od toho, ako sa nám podarí vysporiadať jednotlivé pozemky,“ ozrejmil Mgr. Vladimír Tomek, hovorca mesta Prešov.

„Čo sa týka majetkovo-právneho vysporiadania, budem suplovať kolegyne z majetku mesta. Čaká ich neľahká úloha, ktorej sa zhostili veľmi dobre, aby sme mohli získať príslušné stavebné povolenie. Chcem sa aj z ich strany poďakovať tým, ktorí k tomu pristúpili veľmi zodpovedne a tým pádom už od veľkej väčšiny vlastníkov pozemkov máme súhlas, že pristúpia k podpísaniu zmluvného vzťahu a ja verím, že na základe dohody, vysvetľovania a poukazovania na to, že je to nutné a skvalitní to život všetkých ľudí, ktorí tam sú a nakoniec sa so všetkými vlastníkmi dohodneme,“ konštatovala Ing. Alžbeta Pitoráková.

redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Michal Ondrik
video
play-sharp-fill
2 795 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.