Galavečer Športovec roka napísal svoju jubilejnú kapitolu. Už po 60. krát boli ocenení najlepší športovci, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. V meste Prešov je hojné zastúpenie športových talentov. Ich oceňovanie prebehlo vo viacerých kategóriách. „Táto príležitosť prišla do môjho života a nemal som žiadne obavy prísť, lebo je to dobrý tím. Videl som históriu klubu, mesto a veľkosť klubu. Prišiel som teda bez akýchkoľvek obáv,“ avizoval Pedro Souza Pacheco – hádzanár Tatran Prešov  a víťaz v kategórii Najúspešnejší jednotlivci za rok 2020.  „Ja mám ešte osobnú motiváciu byť najlepším strelcom CH Ligy, tej nadnárodnej CH Ligy. Tento rok už som to skoro mal, ale utieklo mi to, čiže som skončil druhý. Ešte mám šancu ďalší rok,“ uviedol Oliver Rábek, hráč HC Tatran Prešov. Najúspešnejším športovcom mesta Prešov za rok 2020 sa stal ruský legionár v službách HC Tatran Prešov Roman Tsarapkin. „Za tie roky, co som tu, bude ich šesť, tak nemám slov povedať, prečo, ale je to pre mňa veľmi dôležité, že máte také ocenenia. Asi som niečo robil dobre, že som niečo robil pre mesto i klub a nakoniec mám toto ocenenie. Dobre, ďakujem všetkým, kto za mňa hlasoval,“ dodal TsarapkinNa udeľovaní ocenení vybraných kategórii sa zúčastnila aj primátorka mesta Prešov Ing. Andrea Turčanová. „Začnem 60. ročníkom, lebo je to výnimočné, že je to 60. ročník a prebehol aj vo výnimočnom termíne, lebo väčšinou to robíme na prelome mesiacov január a február. Žiaľ tentokrát to kvôli pandemickej situácii nebolo možné, preto sme zvolili takýto neskorý jesenný termín,“ konkretizovala Turčanová.

Do siene slávy prešovského športu boli uvedené dve mená, Pavol Biroš in memoriam a Božena Birošová Mažgutová. „Je to pre mňa česť, ja si to vážim preto, lebo športovcom som ostala do dnešného dňa. Fandím športu, prajem týmto vyhláseným len to najlepšie, hlavne pevné zdravie,“ dodala Birošová Mažgutová.

redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Bc. Michal Ondrik
video
Please enable JavaScript
.fp-color-play{opacity:0.65;}.controlbutton{fill:#fff;}play-sharp-fill
1 111 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.