Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciu Materskej školy na Bratislavskej ulici. Jej dlhodobo neriešený stav a trhliny spôsobené zatekaním ohrozovali bezpečné prostredie detí i učiteliek. Škôlka je po znovuotvorení krajšia a bezpečnejšia. „S veľkou radosťou môžem verejnosti povedať a tešíme sa, ze sme dokázali už otvoriť materskú školu od pondelka 13.septembra. Prišlo nám v podstate väčšina detí. Niektoré, ktoré neprišli sa odhlásili kvôli tej mimoriadnej situácii, ktorá bola, ale nastúpilo nám všetko. Plná prevádzka je otvorená, takže naozaj vďaka našim zamestnancom, že sme to takto stihli. Všetko v spolupráci so zriaďovateľom. Naozaj som rada, veľmi rada, že sme to stihli,“ ozrejmila Mgr. Eva Semanová, riaditeľka MŠ Bratislavská.

Škôlka má nové omietky a steny v interiéry dostali nový náter. Materská škola spĺňa aj podmienku bezbariérovosti a je prístupná aj pre ľudí s obmedzenou schopnosťou pohybu. „Celková rekonštrukcia prebehla v dvoch etapách. Obidve etapy dokopy stáli mestský rozpočet viac ako 1 200 000 Eur. Prvú etapu v hodnote viac ako 880 000 Eur sme realizovali z operačného programu Kvalita životného prostredia a druhú etapu, niečo cez 320 000 Eur z rozpočtu mesta Prešov. Išlo tam vtedy o opravu strechy, výmenu okien  a zateplenie školy, samozrejme, keďže  škola mala problémy so statikou a bolo treba vymeniť aj rozvody, tak sme realizovali druhú etapu z vlastných zdrojov a urobilo sa aj to, takže si myslím, že deti teraz majú novú, modernú škôlku a môžu sa tešiť, a verím,že aj rodičia nám odpustia neskoršie otvorenie školského roka. Deti majú krásne a zdravé prostredie školy,“uviedla Ing. Andrea Turčanová, primátorka mesta Prešov.

Stavebné práce vrámci druhej etapy zrealizovala spoločnosť UNISTAV, s.r.o.

redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Bc. Michal Ondrik
video
play-sharp-fill
917 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.