Vedenie mesta po konzultácii s odborníkmi pristupuje k opatreniam, ktorými chráni predovšetkým bezpečnosť obyvateľov a návštevníkov mesta Prešov. “ V meste Prešov máme 29 mostných objektov, konkrétne 14 lávok a 15 mostov, pričom už pri prvotnej základnej kontrole bolo preukázané, že až 5 lávok je v havarijnom stave. Tie lávky, ktoré sú v najvážnejšom stave uzatvárame už teraz a pri tých ďalších sa budeme riadiť výsledkami diagnostiky a pristúpime k ďalším opatreniam. Uvedomujeme si, že aj táto lávka pri Prešovskej univerzite patrí medzi tie najfrekventovanejšie v meste, na druhej strane prvoradá je bezpečnosť ľudí, a preto sme museli pristúpiť k takémuto riešeniu, “ozrejmil Mgr. Vladimír Tomek, hovorca mesta Prešov.

Uzávierka bude trvať od 29.3.2021, týka sa lávky na Suvorovovej ulici v mestskej časti Solivar, ďalej lávky pri Prešovskej univerzite, na Mukačevskej ulici a dočasne sa uzatvoria aj dve lávky premosťujúce železničnú trať medzi Lesíkom delostrelcov a Rusínskou. Prioritne budú riešené dve lávky pri Lesíku delostrelcov, aby nedošlo k ohrozeniu železničnej dopravy. V danom úseku ŽSR dočasne znížili rýchlosť vlakov. Tieto dve lávky nebude možné z dôvodu zlého technického stavu opraviť. Budú asanované.

Na každej technicky uzavretej lávke je osadená tabuľa s najbližšou možnou obchádzkou. Uzáveru lávok pre chodcov realizovali pracovníci Správy a údržby komunikácií mesta Prešov priamo v teréne. „Správa a údržba komunikácii mesta Prešov uzatvára vybrané lávky z dôvodu zlého technického stavu. Žiadame občanov, aby rešpektovali tieto zátarasy z dôvodu ich bezpečnosti,” konretizoval Filip Žulka, DiS., samostatný referent výrobného úseku.

K daným dočasným uzáverám vybraných lávok sa vyjadrila aj primátorka mesta Prešov Ing. Andrea Turčanová „ stav niektorých lávok je natoľko vážny, že môže dôjsť k ich zrúteniu. Prvoradá je pre nás bezpečnosť ľudí, a preto chcem všetkých Prešovčanov požiadať o rešpektovanie obmedzení a o trpezlivosť. Pripravené obchádzkové trasy sú nevyhnutným, avšak iba dočasným riešením tejto situácie.“

redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Michal Ondrik
video
play-sharp-fill
1 989 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.