Poslanci mestského zastupiteľstva sa stretli v priateľskej atmosfére na zasadnutí mestského zastupiteľstva v zasadacej miestnosti mestského úradu po troch mesiacoch. Každý z poslancov musel preukázať negatívny výsledok PCR testu. Za účasti 28 poslancov bolo zastupiteľstvo uznášania schopné a pristúpilo sa k verejnému vypočutiu kandidátov. Pri úvodnom verejnom vypočutí každého z kandidátov prekvapil jeden z nich. „Svoju kandidatúru v tejto chvíli sťahujem. Neželám si totiž, aby o mne a o mojom štýle práce rozhodovali ľudia, ktorí pre ňu nemajú pochopenie,“ uviedol  PhDr. Rudolf Dupkala, PhD. MBA, poslanec MsZ a kandidát na kontrolóra. Jeho stanovisko prekvapilo všetkých poslancov i vedenie mesta.

Po úvodnom verejnom vypočutí kandidátov nasledovalo prvé kolo voľby hlavného kontrolóra mesta Prešov. Žiaden z prítomných kandidátov nezískal nadpolovičný počet hlasov a z tohto dôvodu sa následne konalo druhé kolo. Do tohto kola sa dostali dvaja kandidáti, Ing. Svetlana Pavlovičová  a Ing. Alexander Ernst. Obaja kandidáti dostali zhodný počet hlasov a preto nasledovala voľba žrebovaním.

Práve touto voľbou vzišlo meno hlavného kontrolóra mesta Prešov. Stal sa ním Ing. Alexander Ernst, PhD.„ je to zákon, ktorý hovorí aj o takejto možnosti voľby a nie je to asi prvýkrát. Už sa to udialo na VÚC, tak sa to udialo aj v meste. Ja môžem byť len rád, že to takto dopadlo vo vzťahu ku mne. Chcem nadviazať na prácu, ktorá sa tu robila, chcem ísť ďalej, viac sa venovať plneniu prijatých opatrení, pretože to je dôležité. Samozrejme pozrieť sa na zmluvy, aké sú vo vzťahu k mestským firmám a nie len k mestským. Či mesto dostáva to, čo si objednalo a za, čo platí “ ozrejmil. Neúspešná kandidátka Ing. Svetlana Pavlovičová víťazovi poblahoželala.

 Poslanci mestského zastupiteľstva následne verejne vypočuli kandidátku na post riaditeľa PKO Mgr. Barboru Rusiňákovú, ktorá získala plnú podporu komisie. V následnom hlasovaní poslancov mestského zastupiteľstva dostala plnú podporu a stala sa tak riaditeľkou PKO „ v rámci pozície riaditeľa PKO sa budem riadiť koncepciou rozvoja PKO, ktorú som predložila aj výberového konania. Tá koncepcia sa skladá z piatich okruhov či už je to komunita, sieťovanie, komunikácia, koordinácia, spolupráca, nový kultúrny obsah, transparentnosť a rozhodne infraštruktúra. V kontexte covidovej situácie vnímam možno ako výhodu pre mňa a aj pre PKO, keďže nebudeme mať z dňa číslo jeden tlak, čo sa týka realizácie podujatí, keďže momentálne je všetko pozastavené. Ja v tom vnímam priestor, aby sme si sadli, spoznali sa a nastavili nejaké pravidlá a procesy a začali sa chystať na leto. Ja verím, že už v lete bude možné urobiť menšie fyzické podujatia a aj nejaké konkrétne projekty. Zároveň my vieme využívať online priestor. Mojim cieľom v tomto momente nie je robiť akékoľvek personálne rozhodnutia, ak však uvidím, že nám chýbajú nejaké odborné zručnosti, ktoré budeme potrebovať na rozvoj PKO, tak mám vo svojom okolí vytypovaných ľudí, ktorých vnímam ako možný veľký prínos pre PKO, “ uviedla.

redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Michal Ondrik
video
play-sharp-fill
3 040 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.