Uzáveru vybraných lávok pre chodcov, ktorá prebehla koncom marca 2021, zapríčinil ich zlý technický stav. Danú uzáveru realizovali priamo v teréne pracovníci Správy a údržby komunikácií mesta Prešov s cieľom ochrany zdravia a bezpečnosti občanov mesta. Ďalšie pripravované úpravy vybraných lávok ozrejmil Mgr. Vladimír Tomek, hovorca mesta Prešov: „Mesto Prešov už má k dispozícii výsledky odborných obhliadok a diagnostiky piatich lávok, ktoré sme museli pred časom uzavrieť z dôvodu vysokého stupňa ich poškodenia. Na základe týchto výsledkov teraz vieme s istotou povedať, že štyri z týchto lávok bude potrebné asanovať, pričom pri jednej lávke, konkrétne na Mukačevskej ulici, nám výsledky diagnostiky potvrdili, že túto lávku je možné zrekonštruovať. Čo sa týka tých štyroch lávok, ktoré bude potrebné asanovať, poviem ako príklad lávku pri Prešovskej univerzite. Táto lávka musí byť odstránená, avšak na mieste, kde stála alebo v blízkosti tohto miesta pribudne úplne nová lávka. Bude to už cyklolávka, teda bude spĺňať parametre aj pre chodcov, aj pre cyklistov.“

Hovorca mesta Prešov, Mgr. Vladimír Tomek konkretizoval i spôsob financovania danej investície: „Náklady spojené či už s asanáciou súčasných lávok alebo s výstavbou nových lávok budú všetky hradené z mestského rozpočtu. Na tento účel mestské zastupiteľstvo schválilo v uplynulom období aj úver.“ Mestské zastupiteľstvo schválilo na 24. zasadnutí investičný úver v objeme 4,5 milióna eur. Časť týchto prostriedkov bude použitá aj na rekonštrukciu a prípadnú asanáciu vybraných lávok a mostov na území mesta Prešov.

redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Michal Ondrik
video
play-sharp-fill
1 310 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.