Mesto Prešov pokračuje v kompletnej rekonštrukcii materskej školy na Bratislavskej ulici. Jej dlhodobo neriešený stav a trhliny spôsobené zatekaním sú už minulosťou a nebudú ohrozovať bezpečné prostredie detí ani pedagógov. „V prvej etape boli urobené celé exteriéry, fasáda, vymenené okná. Takým špecifikom, ktoré máme iba my, sú fotovoltaické panely na dvoch pavilónoch, ktoré budú slúžiť na výrobu elektrickej energie. Druhá fáza je zameraná na interiér. Mení sa komplet sanita, stavajú sa nové priečky, kanalizácia, elektroinštalácia. Čiže budeme krásni, noví. Predpoklad je, aby sme už v septembri 2021 boli v týchto nových priestoroch, ako my hovoríme, vrátime sa domov. Čo sa týka zápisu, rodičia už môžu svoje deti zapisovať. Zápis začne druhého mája (2.5.). S najväčšou pravdepodobnosťou, robíme pre to všetko, aby sme boli v septembri späť. Jednotlivé pavilóny máme označené farebne, aby sa rodičia aj deti vedeli lepšie orientovať,“ uviedla  Mgr. Eva Semanová, riaditeľka MŠ Bratislavská.

Na prebiehajúcu rekonštrukciu predškolského zariadenia reagovalo aj vedenie mesta. „Mesto Prešov sa dlhodobo snaží zabezpečiť čo najviac kvalitné podmienky pre zabezpečenie čo najkvalitnejšieho výchovno-vzdelávacieho procesu pre deti, ale aj pre starších žiakov v rámci našich materských a základných škôl, preto realizujeme rekonštrukcie jednotlivých školských budov. Jednou z nich je aj objekt MŠ Bratislavská, kde aktuálne prebieha rekonštrukcia rozdelená do dvoch etáp. Jedna je už ukončená. V rámci tejto etapy išlo predovšetkým o zníženie energetickej náročnosti budovy. Daná etapa sa realizovala vlani v objeme cca do 900 000 eur, pričom bola financovaná predovšetkým z eurofondov. Druhá etapa rekonštrukcie, ktorá aktuálne prebieha, tá je už financovaná z vlastných zdrojov mesta Prešov v celkovej sume viac ako 320 000 eur,‘‘ spresnil Mgr. Vladimír Tomek, hovorca mesta Prešov

„Chcela by som sa z celého srdca poďakovať hlavne naším zamestnancom, ktorí priložili ruku k dielu od začiatku rekonštrukcie. Tiež všetkým rodičom, ktorí s nami vydržali. Za ich trpezlivosť, za ich pomoc, za ich povzbudivé slová. A tiež zamestnancom MsÚ, vedeniu mesta a tým, ktorí sa o túto materskú školu zaujímali  a aj o priebeh tejto rekonštrukcie,“ dodala Mgr. Eva Semanová, riaditeľka MŠ Bratislavská.

Aktuálne informácie spojené so zápisom detí do materskej školy na Bratislavskej ulici nájdete na jej internetovej stránke: http://www.msbratislavska.sk

redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Michal Ondrik
video
play-sharp-fill
2 517 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.