Poslanci MsZ schválili zmeny vo fungovaní parkovacej karty Návštevníka zóny. O podmienkach jej získania informuje vedenie mesta „Žiadateľom o vydanie parkovacej karty návšteva zóny môže byť len osoba s trvalým pobytom v meste Prešov bývajúca v zóne, pre ktorú má byť parkovacia karta určená. Parkovacia karta Návšteva zóny bude vydávaná na jeden rok. Dá sa získať cez formulár cez kanceláriu prvého kontaktu tak ako rezidentská karta.“ Uviedol 2.viceprimátor Mgr. Pavol Neupauer. Uvedená karta bude vydaná v online podobe.

Neodmysliteľnou súčasťou dopravy v meste Prešov je už dlhé roky aj spoločnosť Dopravný podnik mesta Prešov, akciová spoločnosť. Mestskí poslanci schválili  financie na projektovú dokumentáciu „Modernizácia údržbovej základne trolejbusov a výstavba meniarne – Projektová dokumentácia.“ „Vozovňa DPMP pochádza z roku 1962, čomu zodpovedá aj jej technologické vybavenie. Jednotlivé súčasti sú zastarané a opotrebené. S tým priamo súvisí aj technické zázemie, nedostatočný inštalovaný výkon pre ďalší rozvoj elektrickej trakcie, neúplne modernizovaný vozový park, vysoké náklady na údržbu, nedostatok originálnych dielov či vysoká poruchovosť vozového parku. Aj, preto sa DPMP pripravuje na modernizáciu údržbovej základne trolejbusov a výstavbu meniarne. Tento projekt bude v celkovej sume cca 890 000 eur financovaný prevažne zo zdrojov EÚ a dofinancovaný DPMP len piatimi percentami z celkovej sumy. Príprava projektovej dokumentácie už bola schválená aj poslancami na MsZ“ Reflektoval Mgr. Vladimír Tomek, hovorca mesta Prešov.

Mestskí poslanci odobrili čerpanie finančných prostriedkov pre jednotlivé mestské časti na opravu a údržbu mestských komunikácií. „MsZ v Prešove schválilo aj sumu 800 000 eur na opravy a údržbu mestských komunikácii v meste Prešov. Táto suma sa prerozdelí do jednotlivých mestských častí, každá z nich dostane cca 100 000 eur a ďalších viac, ako 82 000 eur je vyčlenené na sanáciu havarijných stavov a nepredvídateľných stavov na cestách napr. aj na opravu výtlkov po zimných mesiacoch.“ Upresnil Mgr. Vladimír Tomek, hovorca mesta Prešov.

Rekonštrukčné práce na Jarkovej ulici sa postupne blížia do záverečnej fázy. Mestskí poslanci schválili odkúpenie chýbajúcich parciel z dôvodu súvislej realizácie tejto verejnoprospešnej stavby. „V prípade Jarkovej ulice, ktorá momentálne prechádza komplexnou rekonštrukciou, mesto Prešov odkúpi ďalších šesť malých parciel v celkovej výmere 172 m². Toto odkúpenie pozemkov už schválilo aj MsZ, pričom cena za  m² je 239 eur. Dôvodom je, že niektoré časti týchto pozemkov sú menšími parcelami a sú majetkami tretích osôb. Nakoľko záujmom mesta je po rekonštrukcii Jarkovej ulice vytvoriť z nej vizuálne príjemnú pasáž, ktorá bude lemovať Hlavnú ulicu v tom istom štýle. Tým pádom sme sa snažili vyhnúť sa zostatkovým zelených trávnatých pásov, o ktoré by sa po rekonštrukcii nemal kto starať.“ Priblížil Mgr. Vladimír Tomek, hovorca mesta Prešov.

Do priemyselného parku Záborské príde nový investor. Poslanci MsZ schválili predaj  pozemkov z dôvodu podpory rozvoja zamestnanosti v regióne  „ Môžem potvrdiť, že v priemyselnom parku IPZ Záborské pribudne nový investor, ktorý deklaroval, že vytvorí približne 100 nových pracovných miest. Pôjde o spoločnosť Prysmian Kablo s.r.o, pričom predaj pozemkov odsúhlasilo MsZ s cenou 35eur/m². Ide o etablovaného investora, ktorý už v súčastnosti zamestnáva viac, ako 270 zamestnancov a vďaka odkúpeným pozemkom bude môcť rozšíriť výrobu.“ Konkretizoval Mgr. Vladimír Tomek, hovorca mesta Prešov. Vedenie spoločnosti Prysmian Kablo s.r.o sa do uzávierky k tejto téme nevyjadrilo.

redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Michal Ondrik
video
play-sharp-fill
2 021 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.