Letné mesiace prinášajú aj možnosť oddychu a rekreácie. Na aktívny oddych počas tohto obdobia pozýva aj mesto Prešov a Park kultúry a oddychu v Prešove. Jeho vedenie priblížilo plánované aktivity v nasledujúcich dňoch: „Už zajtra sa bude konať tradičná prešovská burza na Hlavnej ulici na dvoch miestach, pred kostolom aj pri zastávke na Hlavnej a večer už začína mini sídliskový festival. Jeho prvý ročník, prvý, pilotný zámer podujatia  s názvom „Športové kultúrne leto na trojke.“ Konkrétne zajtra, v piatok začíname na ZŠ Šmeralová so športovými aktivitami. V sobotu budeme pokračovať na Šmeralke a počas dňa sa premiestnime po cyklistickom chodníku do Družby. V Družbe budú od 14-tej rôzne kultúrne a vzdelávacie podujatia, aktivity pre deti a ich rodičov s tým, že bude aj niekoľko vystúpení a občerstvenie, a BB Country nás bude potom večerom zabávať príjemnou atmosférou,“ konkretizovala MSc. Barbora Rusiňáková, riaditeľka PKO Prešov.

Prepojenie kultúrnych aktivít a jednotlivých mestských častí mesta Prešov je jedným z hlavných zámerov Parku kultúry a oddychu v Prešove s cieľom priniesť kultúru bližšie k obyvateľom. Zároveň však nezabúda ani na centrum mesta a jeho okolie: „Od 8.8. začína Bažant kinematograf v Záhrade umenia, kde každý večer v priebehu 4-5 dní bude film, filmové premietanie v takej veľmi príjemnej atmosfére tohto prostredia. Ďalej chystáme na Šváboch, kde sa moja nová kolegyňa veľmi dobre zhostila úlohy koordinátorky dopoludňajších aktivít pre deti, kde každý týždeň má pripravenú menšiu aktivitu a buduje okolo seba komunitu mamičiek s deťmi. Zároveň by sme v auguste chceli zrealizovať dve až tri podujatia večerného charakteru pre širšiu verejnosť na danom sídlisku, a to konkrétne jedna ľudová veselica a jeden rokovejší koncert. Ku každému podujatiu, ktoré organizujeme, je vždy na našich sociálnych sieťach, konkrétne na našom facebooku, vytvorená udalosť so všetkými údajmi aj s nejakým preklikom na vstupenku, ak je to teda platené podujatie. Ak to nie je platené podujatie, vždy to patrične odkomunikujeme a taktiež všetky informácie sú na našej webovej stránke,“ ozrejmila MSc. Barbora Rusiňáková, riaditeľka PKO Prešov.

Prehľad jednotlivých kultúrnych aktivít ponúka aj Mestské informačné centrum gopresov.sk, kde nájdete všetky kultúrne podujatia na jednom mieste.

 

redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Bc. Michal Ondrik
video
play-sharp-fill
1 015 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.