Mesto Prešov v spolupráci s PKO v Prešove pripravilo nový koncept Dní mesta Prešov pre rok 2021. Organizátori vyskladali pestrú ponuku kultúrnych podujatí, ktoré sú zárukou umeleckého zážitku aj zábavy, no zároveň budú brať ohľad, aj na ochranu zdravia obyvateľov mesta i jeho návštevníkov. „Tento nový koncept je veľmi dôležitý. Je postavený na spolupráci všetkých dotknutých ako majiteľov reštaurácii a prevádzkovateľov terás, tak aj hudobnej zložky a samozrejme pod taktovkou nášho PKO, ktoré sa snaží všetko zastrešiť a trošku, aj pomôcť a koordinovať. My, ako mesto v tomto môžeme len ďakovať a naozaj podporovať to, čo sa robí a ja s napätím čakám, aký bude výsledok, lebo je to niečo nové. Vyskúšali sme si to pri terasách v zime, keď sme chceli vianočnú mapu terás. Žiaľ opatrenia nám neumožnili dotiahnuť ju do konca, ale myslím, že daný koncept bol veľmi dobre prijímaný aj obyvateľmi, aj prevádzkarmi, takže verme, že teraz v týchto letných mesiacoch to bude ešte lepšie,“ uviedla Ing. Andrea Turčanová, primátorka mesta Prešov.
„Nakoľko na takomto jarmočnom, netradičnom podujatí, tak nie je zanedbateľné, že aj v rámci gastro sme pripravili tradičné jarmočné jedlá. Veríme, že prispejeme k týmto Dňom mesta a vytvoríme dobrú atmosféru. Tešíme sa a verím, že sa to príjme pozitívne,“ dodal Jozef Chomanič, majiteľ reštaurácie Via Magna.

Záznam z celej tlačovky
video
play-sharp-fill

Počas Dní mesta Prešov sa na vybraných letných terasách bude podávať okrem chutných nápojov a jedál aj porcia umenia. Súčasťou Dní mesta Prešov sa stane aj tanečná výzva Jerusalema Dance Challenge. Podmienky samotnej tanečnej výzvy konkretizovala riaditeľka PKO Prešov MSc. Barbora Rusiňáková: „Veľkú prešovskú tanečnú výzvu Jerusalema, do ktorej veríme, že sa Prešovčania zapoja a verím, že z toho následne vznikne aj nejaké fyzické podujatie, na ktorom sa spolu všetci stretneme a na túto pesničku, ktorá je taká Covidová hymna, si spoločne zatancujeme. Chystáme koncerty na pozvanie pre tých, ktorí boli v prvej línii, teda najmä zdravotníci, učitelia, ale teda aj členovia záchranných zložiek. Chystáme sériu diskusií, ktorú ja teda osobne vnímam ako otvorený dialóg na úrovni mestskej komunikácie, ale s účasťou. Či už sú to členovia kultúrno – kreatívnej komunity alebo sú to napríklad aj prešovské firmy, ktoré možno doposiaľ neboli zapojené do takýchto iniciatív. Na mape, ako takej máme letné terasy a potom v rámci letných terás máme vyznačené tie, ktoré sú kultúrnymi terasami, teda tie, ktoré nám avizovali, že budú počas Dní mesta Prešov vytvárať aj nejaký kultúrny program. Je ich momentálne vyše 10. Zároveň verím, že sme touto tlačovou konferenciou oslovili aj ďalších, aby sa zapojili do tejto mapy. S nimi budeme následne potom komunikovať a budeme o nich viac rozprávať a propagovať ich v rámci všetkých našich komunikačných kanálov.“

K tejto myšlienke sa môžu pridať aj ďalšie terasy, ktoré môžu naďalej zasielať svoje programy na pkovstupenkypo@gmail.com. Viac informácií a podrobný program nájdete na webových stránkach a FB stránkach mesta Prešov a PKO Prešov. O prípadných zmenách v programe budeme priebežne informovať.

redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Michal Ondrik
video
play-sharp-fill
1 706 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.