Počas návštevy Svätého otca v Prešove 14.9.2021 budú na cestných komunikáciách v meste platiť rozsiahle dopravné obmedzenia. „Všetkých obyvateľov aj návštevníkov a samozrejme, aj všetkých pútnikov, ktorí budú v tento deň prúdiť do mesta však upozorňujeme na to, že tie prvé obmedzenia začnú už deň predtým,“ avizoval Mgr. Vladimír Tomek, hovorca mesta Prešov. Na ulice, na ktoré sa bude vzťahovať zákaz vjazdu bude umožnený len nevyhnutný vjazd pre vlastníkov a nájomcov nehnuteľností, pričom vstupy budú regulované policajnými hliadkami. V závislosti od vývoja situácie môžu príslušníci policajného zboru operatívne zmeniť schválený režim organizácie dopravy. „Podrobný rozpis ulíc , ktoré sú uzavreté, resp. ktoré budú akýmkoľvek spôsobom obmedzené na doprave nájdete na stránke mesta www.presov.sk v sekcii Návšteva pápeža v Prešove. Je tam jedna zverejnený kompletný rozpis ulíc aj s konkrétnymi obmedzeniami, od ktorej hodiny budú platiť a zároveň pod správou je aj k dispozícii na stiahnutie mapa, resp. viacero mapových podkladov, kde v prípade, že potrebujete detailnejšie vedieť, ktorá ulica, v ktorom úseku, v ktorej časti bude uzavretá. Všetko nájdete v týchto podrobných mapách,“ konkretizoval Tomek. 

V čase trvania uzávierok jednotlivých ulíc budú všetky dopravné obmedzenia vyznačené dočasným dopravným obmedzením, resp. prekrytím trvalého dopravného značenia. „Vo všeobecnosti však platí naďalej naša výzva pre všetkých pútnikov, ktorí budú prichádzať 14.9.2021 do mesta, aby využili predovšetkým verejnú dopravu, či už vlaky alebo autobusy. Máme síce k dispozícii záchytné parkoviská, avšak kapacitne určite nebudú stačiť pre tisíce až desaťtisíce pútnikov, ktorých príchod očakávame na podujatí s pápežom, tzn. preferujte, podľa možností využite verejnú dopravu. Pre pútnikov bude zabezpečená posilnená verejná doprava – pre pútnikov, ktorí prídu svojimi osobnými autami na záchytné parkoviská. Niektoré zmeny, nakoľko niektoré uzávery ciest budú platiť už od 13.9.2021 alebo od večerných či nočných hodín z 13.9. na 14.9.2021, tak aj niektoré linky MHD, preto museli byť v zmenenom režime uspôsobené už od 13.9.2021. Takisto informácie si nájdete na stránke mesta Prešov,“dodal Tomek.

redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Bc. Michal Ondrik
video
play-sharp-fill
1 034 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.