30. zasadnutie mestského zastupiteľstva v Prešove prinieslo aj tieto témy.

V nasledujúcich týždňoch roka 2021 pribudne v širšom centre mesta Prešov nová parkovacia zóna. Jej aktuálne územné vytýčenie priblížil 2.viceprimátor mesta Prešov. „Čo sa týka spoplatnenia cenník je daný, ten sa nemenil. V Zóne č.6 bude rezidenčné pásmo, čiže rezidenti a céčkové tarifné pásmo. Čo sa týka žiadostí, tak v mesiaci december 2021 chceme spustiť Zónu č.6, mesiac pred jej spustením musí byť vydaný prevádzkový poriadok a zverejnený na stránke mesta Prešov. Čiže odkedy bude prevádzkový poriadok vydaný a schválený, odvtedy môžu občania mesta Prešov podávať žiadosti na Mestský úrad a následne budú vybavované našimi pracovníkmi. Spomeniem aspoň tie hlavné ulice: Sabinovská, Čapajevová, Björnsonová, Kotrádová, Údenárska a ďalšie,“ avizoval Mgr. Pavol Neupauer, 2.viceprimátor mesta Prešov. Postupné zavádzanie regulácie parkovania v meste Prešov je reakciou na rapídny nárast motorových vozidiel v meste a snahou o aktívne riešenie danej situácie.

Poslanci mestského zastupiteľstva odsúhlasili zatvorenie prevádzok herní počas štátnych sviatkov. „MsZ na svojom uplynulom zasadnutí prijalo VZN, vrámci ktorého sa ustanovujú presné dátumy, počas ktorých bude vrámci roka 2022 zakázané prevádzkovať hazardné hry na území mesta Prešov. Pôjde teda predovšetkým o štátne sviatky,“ konkretizoval Mgr. Vladimír Tomek, hovorca mesta Prešov.

Výbuch bytového domu na Mukačevskej ulici spustil vlnu solidarity obyvateľov Slovenska. Mestskí poslanci prerokovali na 30.zasadnutí MsZ činnosť Nadácie mesta Prešov. „Určite si ešte všetci spomíname na tragickú udalosť z decembra 2019. Bolo to práve v deň, keď sme večer mali oslavovať s deťmi sv. Mikuláša tu v Prešove na námestí, avšak došlo naozaj k nebývalej tragédii, k výbuchu plynu v bytovom doma na Mukačevskej ulici. Aj takáto veľmi tragická a nepríjemná udalosť nám ukázala, že potrebujeme mať v meste Prešov nadáciu, ktorá v prípade, že dôjde k nejakej tragédii, aj keď teda verme, že k niečomu podobnému už nedôjde a že sa to nezopakuje. Ale možno v inom prípade, ktorý teda ukáže čas a život, bude k dispozícii nadácia aj s vlastným účtom,“ ozrejmil Mgr. Vladimír Tomek, hovorca mesta Prešov.

redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Bc. Michal Ondrik

 

video
play-sharp-fill
904 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.