Mestskí poslanci odsúhlasili investíciu obchodnej spoločnosti Správa a údržba komunikácii mesta Prešov, s.r.o. „Správa a údržba komunikácii mesta Prešov, s.r.o. Je spoločnosť, ktorej stopercentným vlastníkom je mesto Prešov. Táto spoločnosť sa obrátila na mesto Prešov s tým, aby mesto udelilo súhlas na investíciu vo výške 333 500 Eur bez DPH. V rámci mesta to prešlo štandardným schvaľovacím procesom, tzn. že to prešlo od finančnej komisie, mestskej rady až následne v mestskom zastupiteľstve, kde to bolo pokiaľ si pamätám schválené jednomyseľne. Táto spoločnosť potrebuje túto investíciu vzhľadom k tomu, aby nielen, že obnovila svoj vozový park, ale, aby bola dobre zabezpečená, čo sa týka príprav na bežnú údržbu, tzn. na letnú alebo zimnú údržbu. Čo sa týka nejakých následných krokov, po tom, čo to bolo riadne schválené a podpísané, táto spoločnosť bude musieť obstarávať, tzn. že v tejto výške, ako som už spomenul, bude prebiehať verejné obstarávanie na dodanie týchto mechanizmov.“ Konkretizoval JUDr. Vladimír Feľbaba, 1.viceprimátor mesta Prešov.

Uvedenú investíciu spojenú s obnovou vozového parku vozidiel obchodnej spoločnosti Správa a údržba komunikácii mesta Prešov, s.r.o sa daná spoločnosť rozhodla realizovať prostredníctvom leasingu. „Z hľadiska ekonomického pre spoločnosť to bol najvýhodnejší variant a z toho titulu aj mesto Prešov dalo súhlas, aby sa to uskutočnilo takýmto spôsobom.“ Ozrejmil JUDr. Vladimír Feľbaba, 1.viceprimátor mesta Prešov.

Predmetom 24.zasadnutia mestského zastupiteľstva sa stal aj investičný úver mesta Prešov. „MsZ mesta Prešov na aprílovom zasadnutí schválilo prijatie investičného úveru v objeme 4,5 milióna Eur. Pôvodne sa v rozpočte na rok 2021 rátalo s prijatím úveru v objeme 3,5 milióna Eur nakoľko však boli potvrdené havarijné stavy niekoľkých lávok a mostov na území mesta Prešov, potrebovali sme túto čiastku navýšiť. Aktuálne je schválený investičný úver v objeme 4,5 milióna Eur, ten bude použitý predovšetkým na rekonštrukciu mosta Škultétyho a už spomínaných lávok a mostov, ktoré sú v šiestom alebo v siedmom stupni poškodenia. Niektoré z nich vykazujú havarijný stav. V prípade niektorých to bude rekonštrukcia, v prípade ďalších, kde už rekonštrukcia nie je možná, tak peniaze z úveru budú použité na asanáciu týchto lávok a následne na výstavbu nových lávok. Peniaze z úveru budú použité aj na obnovu NS Opál, ktoré je už aktuálne v rekonštrukcii prebiehajúcej od marca tohto roka.“ Uviedol Mgr. Vladimír Tomek, hovorca mesta Prešov.

Mestskí poslanci vyjadrili podporu Hokejovej extralige v Prešove. „Na aprílovom zasadnutí MsZ bolo schválené aj Memorandum o zabezpečení Hokejovej extraligy v meste Prešov. Je to veľmi dôležitý dokument, ktorý je jedným z tých dôležitých krokov k tomu, aby sme už budúcu sezónu mohli privítať Hokejovú extraligu v meste Prešov na zrekonštruovanom zimnom štadióne. Pripomeniem, že Hokejová extraliga v Prešove chýbala, resp. sa nehrala nejakých 23 rokov. Na základe tohto memoranda, ktoré je medzi dvoma stranami, mesto Prešov a budúci prevádzkovateľ, resp. budúci partner, ktorý bude prevádzkovať Hokejovú extraligu v meste. Už môžeme robiť ďalšie kroky k tomu, aby ten štart hokejovej sezóny v septembri, teda v jeseni 2021 bol úspešný.“ Informoval Mgr. Vladimír Tomek, hovorca mesta Prešov.

redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Michal Ondrik
video
Please enable JavaScript
.fp-color-play{opacity:0.65;}.controlbutton{fill:#fff;}play-sharp-fill
1 178 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.