Mesto Prešov v spolupráci s OC Novum a Technickými službami mesta Prešov a.s. v týchto dňoch otvorilo obľúbené trhovisko v centre mesta. „Vnímala som, že tá tržnica v meste chýba, pretože sama som na ňu veľmi často chodievala. Preto som bola veľmi rada, že sa ozvali aj občania, že im tržnica chýba. Hlavne musím vyzdvihnúť pani Ľubicu Kimákovú, ktorá v tejto veci koná za OC Novum a sama prišla s návrhom, že prenajmú pozemky za jedno euro, ale nech tú tržnicu obnovíme, pretože majú zatiaľ problémy s pamiatkovým úradom, aby mohli postaviť novú tržnicu, ku ktorej sa zaviazali, keď kupovali pozemky. Zatiaľ máme zmluvu podpísanú do konca roka 2021. Uvidíme ako sa bude vyvíjať príprava výstavby novej tržnice. Ak by to bolo v takom štádiu, že je to ešte v nedohľadne, budeme samozrejme rokovať o tom, aby táto tržnica mohla byť aj ďalej. Ale zmluva je určite do konca roka,“ konkretizovala Ing. Andrea Turčanová, primátorka mesta Prešov.
„Na tomto trhovisku je momentálne pripravených 20 stánkov. Samozrejme, ak by bol postupne väčší záujem, lebo na Sídlisku 3, tam je okolo 30 predajcov, ktorí majú aj po viac stánkov a záleží to od sezóny. Tento týždeň pri otváraní ešte je to bezplatne, aby sme prilákali ďalších, ale samozrejme my máme normálne trhový poriadok aj cenníky,“ Ing. Milan Tóth, výkonný riaditeľ Technických služieb mesta Prešov, a.s.

Priestory, kde sú umiestnené stánky si mesto Prešov prenajalo od OC Novum do konca roka 2021 za symbolické jedno euro. Prevádzkovateľom trhoviska budú Technické služby mesta Prešov, a.s.

„Neustále sme sa o tejto téme bavili s majiteľmi shoppingu  Novum Prešov a viem, že tieto otázky padli dávno predtým ako sme ho vybudovali a otvorili. Povedali sme si, že treba vypočuť tieto požiadavky. Priznám sa, že všetci ľúbime nakupovať na trhovisku, aj ja. Teším sa, že tu budem pravidelne nakupovať na víkend. Povedali sme si, že poďme do toho, lenže ako všetci vieme, vybudovať trhovisko aj po nejakej stavebnej stránke je predstavuje projektovú dokumentáciu atď. Našťastie došlo k dohode s mestom a Technickou správou mesta Prešov. Dohodlii sme sa, že poskytneme priestor a oni trhovisko presunú tu,“ Ing. Zuzana Maliková, riaditeľka OC Novum Prešov.
Trhovisko bude fungovať každý pracovný deň v čase od 6:00h do 15:00h a v soboty od 6:00h do 13:00h.

 

redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Bc. Michal Ondrik
video
play-sharp-fill
1 885 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.