Dopravný podnik mesta Prešov pokračuje v modernizácii vozového parku. Vedenie mestskej spoločnosti už podpísalo zmluvu na dodávku prvých moderných a ekologických autobusov. Cestovanie v prešovskej MHD bude opäť o niečo komfortnejšie. “Nové dieslové autobusy, dodá česká spoločnosť, ktorá sa stala víťazom verejnej obchodnej súťaže na dodávku celkom 15 vozidiel. V prvej fáze príde do Dopravného podniku dokopy 6 vozidiel. Budú to 4 kĺbové, teda tie dlhé autobusy a 2 krátke autobusy. Všetky vozidlá budú nízkopodlažné a vybavené klimatizáciou aj pre cestujúcich, čo je už dnes štandardom. Chýbať nebude ani moderný informačný systém s LCD panelmi a veríme, že cestujúcich potešia aj moderné USB nabíjačky na madlách na nabíjanie mobilných telefónov,“ uviedol Mgr. Vladimír Tomek, hovorca mesta Prešov.

V nových autobusoch budú umiestnené označovače na cestovné lístky predpripravené na platbu kartou priamo vo vozidle. Kamerový systém v interiéri a exteriéri vozidla napomôže pri riešení prípadných nepríjemných situácií. Spôsob financovania danej investície konkretizoval hovorca mesta: „Dopravný podnik mesta Prešov získa tieto autobusy vďaka dotácii z Integrovaného regionálneho operačného programu vďaka čomu bude spoluúčasť DP iba 5 percent tzn, že z programu IROP bude financovaných 95 percent z ceny týchto nových dieslových autobusov.“
Minimálna životnosť vozidiel je 10 rokov. Záručná doba na vozidlá je 36 mesiacov, resp. 240 000 km.

redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Michal Ondrik
video
play-sharp-fill
969 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.