Festival priateľstva a dobrovoľníckej činnosti Milujem svoje mesto sa aj tento rok teší veľkému záujmu zo strany verejnosti. Čistenie mesta oficiálne odštartovalo 29.05.2021. „Mesto Prešov zorganizovalo akciu Milujem svoje mesto. No samozrejme aj my sme občania mesta, aj my chceme pomôcť, aj my milujeme mesto a samozrejme kolegovia, keď to počuli, veľmi radi, veľmi ochotne sa zapojili do tejto akcie,“ ozrejmil PhDr. Jozef Dobrovič, riaditeľ Zariadenia pre seniorov Náruč v Prešove. Sme rady, že sme sa mohli takto vybrať do záhrady a urobiť niečo prospešné. Že sa snažíme byť samy zapojené do týchto prác,“ dodali pracovníčky Zariadenia pre seniorov Náruč.

Zariadenie pre seniorov Náruč v Prešove pri poskytovaní sociálnej služby dáva priestor rôznorodým aktivitám pre seniorov umiestnených v danom zariadení. „Samozrejme my máme pravidelné aktivity, pravidelné stretnutia. Prichádzajú k nám aj seniori, naši klienti s tým, že tieto aktivity ohľadom úprav spájame so športovými činnosťami,“ uviedol PhDr. Jozef Dobrovič, riaditeľ Zariadenia pre seniorov Náruč v Prešove. Som veľmi potešená a skláňam sa pred nimi, pretože majú veľmi ťažkú robotu, ktorá ani nie je platovo ocenená. A napriek tomu sa rozhodli a rozhodujú každý rok, že sa zapoja do tejto aktivity,“ ozrejmila Ing. Andrea Turčanová, primátorka mesta Prešov

Myšlienka festivalu dobrovoľníctva sa zrodila v roku 2017. Po minuloročnej neplánovanej pauze sa organizátori, ktorými sú mesto Prešov a platforma Kresťania v Prešove, rozhodli v projekte pokračovať. „Naozaj som veľmi rada, že máme takýchto ľudí, ktorí zareagovali aj na výzvu, lebo ako viete minulý rok sme nerobili akciu Milujem svoje mesto kvôli pandemickým opatreniam. Tento rok mi bolo ľúto, že to prerušíme, lebo viete, to sa potom zabudne a bude sa budovať odznova. Preto som oslovila organizátorov, či predsa to neurobíme troška inou formou, že to nebudeme organizovať my, ale vyzveme ľudí, čo vám vadí, poďte, zapojte sa a my vám vytvoríme podmienky. Dáme vám vrecia, rukavice, zabezpečíme odvoz odpadu, ale príďte nám pomôcť vyčistiť naše mesto,“ apelovala na občanov Ing. Andrea Turčanová, primátorka mesta Prešov.
„Tento rok máme prihlásených momentálne 999 ľudí. Je to samozrejme menej ako po minulé roky, pretože tá pandemická situácia sa prejavila aj v tomto. Mali sme po minulé ročníky od 1800 do 3500 ľudí. Dokonca, keď sme to robili v rámci PSK Milujem svoje mesto, milujem svoj kraj, tak tam bolo 5000 ľudí. Tento rok je to 1000 ľudí, ale Chvála Bohu, sme vďační aj za to. Pretože 1000 ľudí nie je málo a, keď si zoberiete, že každý odpracuje, čo i len hodinu, tak je to úžasné, koľko energie musia vydať, aby to mesto bolo krajšie,“ avizoval prof. ThDr. PaedDr. Ing. Gabriel Paľa, PhD., organizátor festivalu Milujem svoje mesto.

Čistenie mesta v rámci dobrovoľníckeho festivalu potrvá do 05.06.2021. Ak chcete aj vy skrášliť naše mesto, vyberte si lokalitu, ktorú chcete skrášliť a zaregistrujte sa. Registračný formulár nájdete na stránke Mesta Prešov http://bit.ly/MSM-REGISTRACIA

redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Michal Ondrik

video
play-sharp-fill
1 444 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.