Dobrovoľný hasičský zbor mesta Prešov v spolupráci s mestom Prešov pripravil po ročnej prestávke obľúbenú súťaž Prešovský železný hasič. „Mesto Prešov určite takéto podujatia podporuje a pevne verím, že bude aj naďalej podporovať, pretože záchranný hasičský zbor spĺňa veľkú úlohu pri mestách a obciach najmä, aj v čase pandémie a nehovoriac už pri živelných udalostiach, nedajbože pri záchrane ľudských životov. Takže za to im patrí samozrejme veľká vďaka,” ozrejmil Mgr. Pavol Neupauer, 2.viceprimátor mesta Prešov.

„Popravde vždy sa mi páčila práca hasičov a u žien je veľký problém sa dostať ku profesionálnym hasičom, tak asi, preto som ostala pri tých dobrovoľných. Najťažšie sú vo všeobecnosti hadice, najmä to motanie takýchto tenkých, “cečkových” hadíc aj hrubých, “bečkových” hadíc, to býva úplne najťažšou časťou každej súťaže, “avizovala Jana Bednaríková, súťažiaca a víťazka v kategórii „Ženy“ 2021.

Súťažilo sa v troch kategóriách – profesionál, dobrovoľník a ženy. Súťažnú trať tvorilo 8 prekážok, ktoré preverili silu, výbušnosť a rýchlosť súťažiacich v náročných podmienkach. Podujatie sa uskutočnilo pod záštitou primátorky mesta Prešov.

„Dobrovoľnému hasičstvu sa venujem 63 rokov. Pôsobím v obci Záhradné. Už od chlapca, od útleho detstva ma bavila hasičina a pokiaľ môžem ani jeden ročník nevynechám, “ uviedol Pavel Jakubčo, bývalý veliteľ hasičského útvaru a najstarší dobrovoľný hasič na Slovensku.

redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Bc. Michal Ondrik
video
play-sharp-fill
1 718 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.