Mesto Prešov v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja predstavilo v týchto dňoch nový extraligový hokejový klub. V metropole Šariša sa tak po viac, ako dvoch desaťročiach bude hrať najvyššia hokejová súťaž. „Ako viete hokej sa nám začal vracať už pred pár rokmi, ale potom to zastavila rekonštrukcia štadióna. Som veľmi rada, že máme taký dovolím si povedať až víťazoslávny nástup, lebo naozaj po 23. rokoch, kedy sa naposledy hrala extraliga, je to mimoriadna udalosť. Myslím si, že nie len pre fanúšikov hokeja, ale naozaj pre všetkých Prešovčanov,“ avizovala Ing. Andrea Turčanová, primátorka mesta Prešov.

„Áno, väčšinou sú za tým nejaké ekonomické dôvody. Aj v NHL sa to stalo veľakrát, že sa nejaký klub sťahoval. V našej extralige sa to tiež udialo v minulosti. Jednak, na jednej strane nás môže mrzieť, že sa stratí extraliga v Detve, ale myslím si, že Prešov je oveľa väčší ekonomický región a oveľa viac ľudí, aby takýto klub dokázal podporiť do budúcnosti. Takže verím, že ten klub sa tu dlhodobo udrží a, že sa nebude musieť po rokoch niekde zase sťahovať. V prvom rade náš záujem, ako SZĽH je, aby sa hokej rozvíjal hlavne do regiónov, kde ešte nie je a zdvíhal na vyššiu úroveň tam, kde už nejako funguje,“ ozrejmil Miroslav Šatan, prezident SZĽH.

Záznam z celej tlačovky:
video
play-sharp-fill

Každý hokejový klub potrebuje trénera. Hokejový tím HC 21 Prešov bude vedený pod taktovkou Ernesta Borkoša. „Je to pre mňa premiéra, na východe som ešte netrénoval. Zmena je to ako každá jedna štacia v mojej hokejovej kariére. Samozrejme, že som prišiel sem do Prešova, aby som tu odviedol tak, ako sa vždy snažím, úplne maximálnu robotu a potešil celé mesto Prešov. Aby sme boli úspešnými hráčmi, úspešným tímom v tej lokalite,“ konkretizoval Ernest Bokroš, tréner HC 21 Prešov.

redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Michal Ondrik
video
play-sharp-fill
2 756 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.