Za uplynulých sedem rokov sa podarilo v meste Prešov zrealizovať pomocou dotácií a nenávratných finančných príspevkov celkovo 70 verejnoprospešných projektov. Išlo najmä o investície podporené zo zdrojov EÚ. „Chceli sme ľuďom a našim obyvateľom sprehľadniť a získať, čo najviac informácií o týchto projektoch a práve, preto mesto Prešov pripravilo a uviedlo do prevádzky tzv. Mapu projektov,“ avizoval Mgr. Vladimír Tomek, hovorca mesta Prešov.
Jednotlivé projekty sú rozdelené do siedmich oblastí: mobilita, vzdelávanie, sociálne služby, životné prostredie, kultúra a cestovný ruch, šport, bezpečnosť. Každý projekt je na mape označený farebným krúžkom s piktogramom. Zelená symbolizuje zrealizované investície, žltá predstavuje práve prebiehajúce projekty, oranžovou sú zvýraznené projekty, ktoré sú aktuálne v procese prípravy. Vďaka piktogramom umiestneným na mape mesta Prešov sa obyvatelia ľahko dozvedia, kde presne sa daný projekt realizoval. Po rozkliknutí vybraného krúžku s projektom sa zobrazia bližšie informácie o investícii vrátane stručného popisu projektu a fotografií.

„Sedemdesiat zrealizovaných projektov je naozaj veľké množstvo. Išlo napríklad o projekty nových cyklochodníkov v meste Prešov, rovnako sme zrekonštruovali objekty materských škôl s dôrazom na zníženie energetickej náročnosti budov a taktiež sme doplnili alebo, teda obnovili vozový park v Dopravnom podniku mesta Prešov o nové trolejbusy a autobusy. Určite stojí za zmienku aj investícia do športovej infraštruktúry či už ide o Cyklistický velodróm,ktorý máme v Prešove jediný na Slovensku a aj vďaka dotácii z externých zdrojov sa podarilo obnoviť tento velodrom. Dnes už vidíme úspechy, ktoré to prinieslo či už sú to preteky na úrovni slovenskej reprezentácie alebo aj preteky s medzinárodnou účasťou, ktoré sa tu konajú. Za taký ten najnovší projekt, ktorý pribudol do tejto mapy určite môžeme považovať zimný štadión, konkrétne sedačky a osadenie sedačiek do hľadiska na zimnom štadióne, ktoré sa, teda podarilo dokončiť len pred niekoľkými týždňami pričom celkovo bolo osadených na štadióne približne 3 500 nových sedačiek ,“ dodal Tomek.

redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Bc. Michal Ondrik
video
play-sharp-fill
821 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.