Na Hlavnej ulici v Prešove pred Konkatedrálou sv. Mikuláša už stojí vianočný stromček. Smrek z Dubovej ulice sa stane dominantou tohtoročnej vianočnej výzdoby v meste. O jeho osadenie sa postarali Technické služby mesta Prešov, a.s. „Najdôležitejšie je ten strom zrezať, dať ho na auto, ktoré ho vlastne prevezie. Do samotnej jamy, ktorá je pred Konkatedrálou sv. Mikuláša, sa umiestni, zaklinuje a osadí,“ ozrejmil Stanislav Lukáč, vedúci pracovník spoločnosti Technické služby mesta Prešov, a.s.

Vianočný stromček mesta Prešov rástol vedľa bytového domu na sídlisku Sekčov a jeho konáre zasahovali obyvateľom priamo do okien. „Tento smrek má približne 35 rokov a už aj tým, ako dlho rástol, tak jeho koreňová sústava bola v blízkosti plynového potrubia, takže aj tohto dôvodu bolo potrebné určiť ho na výrub. My sme spojili príjemné s užitočným a dnes vďaka tomu tu máme vianočný stromček, ktorý už čoskoro bude nainštalovaný a následne ho aj vyzdobíme tradičnou prešovskou vianočnou výzdobou. Samotný vianočný stromček, ktorý bude tu, pred Konkatedrálou sv. Mikuláša, bude rozsvietený symbolicky práve na sviatok sv. Mikuláša, teda 6.12.,“ avizoval Mgr.Vladimír Tomek, hovorca mesta Prešov. Tohtoročný vianočný stromček v centre mesta ocenili aj samotní obyvatelia.

redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Michal Ondrik
video
play-sharp-fill
875 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.