Mestskí poslanci schválili žiadosť o poskytnutie úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania na rozšírenie kapacity Zariadenia pre seniorov Harmónia Cemjata“. „Prešovské mestské zastupiteľstvo na svojom poslednom rokovaní schválilo aj návrh na podporenie žiadosti o poskytnutie úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania, ktorý poslúži na rozšírenie kapacity Zariadenia pre seniorov Harmónia na Cemjate, ktorého zriaďovateľom je mesto Prešov. V areáli zariadenia sa počíta s výstavbou nového prízemného objektu s čiastočne využitým podkrovím. Pripravovaná stavba bude situovaná na ploche existujúceho objektu Bona Via, ktorý má v súčasnosti kapacitu pre osem klientov a štyroch opatrovateľov. Nová budova s rozlohou takmer 935 m² bude kapacitne postačovať pre 40-tich klientov, vrátane seniorov s obmedzenou schopnosťou pohybu a pre 20-tich pracovníkov, ktorí budú pracovať v trojzmennej prevádzke,“ konkretizoval Mgr. Vladimír Tomek, hovorca mesta Prešov.

„Seniori v tomto zariadení sa dočkajú konečne budovy, ktorá bude spĺňať štandardy kvality, teda bude pre nich poskytovaná sociálna služba v nových a priestranných priestoroch, ktoré sú v súčasnom období už bežným štandardom. Budova, na ktorej mieste ide mesto postaviť novú, je starou budovou bývalých kúpeľov, kde boli vane a kde si kúpeľní hostia pred 100 rokmi užívali cemjatskú vodu a po niekoľkých rokoch sa to opravilo a v podstate v tejto starej budove klienti využívajú izbu do dnešného dňa na svoj pobyt. Toto by malo byť minulosťou a verím, že nová budova prinesie nový štandard,“ avizoval PhDr. Dušan Demčák, PhD., riaditeľ Zariadenia pre seniorov Harmónia.

Mestské zastupiteľstvo mesta Prešov schválilo poskytnutie dotácií v zmysle Všeobecne záväzného nariadenia mesta Prešov o podmienkach poskytovania dotácií z rozpočtu mesta na mestom Prešov podporované oblasti. Tie konkretizoval hovorca mesta. „Medzi podporovanými subjektmi je aj novovzniknutý hokejový klub HC 21 Prešov, ktorý už v septembri tohto roka odštartuje v Prešove hokejovú extraligu. Ďalšími podporenými subjektmi sú Židovská náboženská obec Prešov, Rodičovské združenie pri ABC Centre voľného času – FS Rozmarija, OZ Cyklomaratón Prešov, Nezisková organizácia Pierrot, Východný dištrikt evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku, Rímskokatolícka farnosť sv. Mikuláša a športový klub Velodrom Prešov,“ ozrejmil Mgr. Vladimír Tomek, hovorca mesta Prešov.

Mestské zastupiteľstvo prerokovalo aj návrh na predaj/kúpu akcií spoločnosti 1.FC Tatran, a.s. „MsZ mesta Prešov schválilo kúpu 86,96 % akcií vlastnených spoločnosťou FUTBAL TATRAN s.r.o, a to za celkovú cenu vo výške 331 940, 20 Eur, a to za určitých podmienok. Jednou z nich je schválenie finančných prostriedkov v rozpočte mesta Prešov. Mesto Prešov uhradí kúpnu cenu spoločnosti FUTBAL TATRAN s.r.o. Stav spoločnosti 1.FC Tatran, a.s. po úhrade zaúčtovaných záväzkov a prevádzkových nákladov nebude obsahovať žiadne záväzky voči skupine partnerským a prepojeným obchodným spoločnostiam k spoločnosti FUTBAL TATRAN, s.r.o. Súčasťou zmluvy o prevode akcií bude prehlásenie spoločnosti FUTBAL TATRAN, s.r.o o záväzku ručenia za prípadné záväzky a samozrejme je nutnou podmienkou aj oboznámiť sa so všetkými zmluvnými vzťahmi, existujúcimi záväzkami a ostatnými dokumentmi o stave spoločnosti 1.FC Tatran, a.s. Pre prešovský futbal to bude znamenať, že by sa mesto Prešov po podpise zmluvy stalo väčšinovým akcionárom danej akciovej spoločnosti a túto spoločnosť by spravovalo v podstate samostatne ešte s menšinovým akcionárom,“ ozrejmil JUDr. Vladimír Feľbaba, 1.viceprimátor mesta Prešov.

redaktorka: Mgr. Rút Pajorková
kameraman: Bc. Michal Ondrik
video
play-sharp-fill
1 483 návštevníkov

Kategória:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.